Enerji Verimliliği Haftası
Ocak 9, 2017

En ucuz ve en temiz enerji üretilmesi gereken enerjidir. Bir sonraki en iyi şey bu enerjiyi daha verimli kullanmak ve onu daha etkin bir şekilde sunmaktır; eğer enerji üretilecek ise bile, bunu yapmak için en mantıklı yol, doğal olarak oluşan kaynakları kullanarak yenilenebilir bir şekilde üretmektir. Belki de bu yüzden, enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji; endüstriyel, finansal ve enerji toplumlarında ki en büyük isimlerin dikkatini çekiyor.
Sanayiciler, hükümetler ve tüketiciler; enerji sisteminin daha temiz ve verimli bir sisteme dönüşmesi gerektiğine inanıyorlar. Enerji endüstrisi liderlerine göre, değişimi yönlendiren tüketicilerdir. Bu büyük boyutlu etkiden dolayı; uzmanlar talebi azaltmak ve yenilenebilir enerji teknolojilerinin alımını arttırmak için hükümetleri, tüketiciyi teşvik etmeye çağırıyor.
Enerji fiyatlarının yükseldiği ve çevreyle ilgili endişelerin arttığı bir dönemde birçok lider, enerji verimliliğinin talebin azaltılması, etkin kullanımı ve etkili yönetim olmak üzere üç kritik parçadan oluştuğuna inanıyor. Aynı düşünce liderleri, yalnızca pazar yapıcısı değil, aynı zamanda tüketiciler ve politikacılar için daha temiz çevre ve jeopolitik seçenekler sunan, aynı zamanda bir problem çözücü olan yeni bir endüstriyi şekillendiren güneş enerjisi, rüzgar ve diğer yenilenebilir enerji teknolojileri fırsatlarını görüyorlar.

Yazar erenler-wp-admin