Erenler Kablo Ltd.Şti. - Türkiye'nin Kablo Merkezi
Tel : 0212 210 65 30
Fax : 0212 210 65 28
erenler@erenler.com.tr
satis@erenler.com.tr

Tarihçe

Anasayfa » Tarihçe

Erenler Kablo'nun Hikayesi


Çinili Han / 1996

 

E
renler Kablo, Erenler Elektrik Malz.İnş.Taah. olarak 1996 yılının ocak ayında, her türlü elektrik malzemesinin satışı konusunda faaliyet göstermek amacıyla, İstanbul Tünel'de tarihi Çinili Han'ın caddeye bakan 12m² lik giriş dükkanların birinde Baki Yıldızaydın adına bir şahıs firması olarak kurulmuştur. Aynı yılın ağustos ayında firma ünvanını Erenler Elektrik Malzemeleri İnş.Mob.San.Tic.Ltd.Şti olarak değiştirmiştir.Erenler Kablo Genel Müdür


Kuruluşundan itibaren, birçok elektrik malzemesinin satışı konusunda hizmet vermekle beraber, 1997 yılında Siemens Kablo'nun Türkiye'deki seçkin satıcıları arasına girmeyi başarmıştır. Bununla birlikte, başta Surtel Kablo olmak üzere birçok yerli ve yabancı markanın satışını da üstlenmiştir. Artan kablo satışlarıyla birlikte, yurt içi ve yurt dışında birçok önemli projenin, kablo tedariğini sağlamıştır. Bakü Migros, Bayrampaşa Şehir Parkı, Bursa Uludağ Gsm baz istasyonlarının enerji hatları, Kocaeli Üniversitesi, Samsun Ceka enerji santrali bunlardan bazılarıdır.


Perpa'ya taşınma ve ilk depomuz / 1998


Şirket ilk kablo deposunu, 1998 yılında Tem otoyolu kenarında, İstanbul, Alibeyköy-Yeşilpınar'da 200 m² bir binanın alt katında tutmuştur.


2000 yılı ağustos ayında, şirket merkezini İstanbul /Perpa ticaret merkezine taşımıştır ve bu tarihten sonra hizmet verdiği konuyu sadece kablo olarak belirlemeye başlamış Siemens'in yanı sıra çalıştığı uluslararası kablo firmalarına eski adı Alcatel şu anki ismi Nexans olan kablo firmasını ve kablo taşıma sistemlerinde dünya devi Alman Rehau'yu eklemiştir. Bu firmalarla birlikte, o yıllarda Türkiye'de çok hızlı bir yatırım ve yapılanma atağında olan Ericsson, Turkcell, Motorola, Telsim gibi kuruluşların kablo tedariklerini sağlamıştır.


2001 yılında büyük bir ivmeyle artmaya başlayan kablo satışları İstanbul Kağıthane Turin iş merkezinde önce 300 m² daha sonra 500 m² yeni bir depoya geçmeyi gerektirmiştir.


İlk Halojen Free kabloları stokluyoruz... / 2002


2002 yılından itibaren, artan inşaat ve sanayi yatırımları, yeni nesil kablo ürünlerini stok tutulmasını zorunlu hale getirdi. Bunun gerekliliğini gören şirket, halojen free kablo gruplarının stoklarını Türkiye'de tutan ilk kablo satış firmasıdır. Artan ihtiyaçlara hem miktarsal hem de ürün çeşitliliği olarak cevap veren şirketimiz konusunda kısa zamanda, birçok firmanın çalışmak istediği bir çözüm ortağı durumuna gelmiştir.


2004 yılında, ilk ihracatını, 70 km. 1x240 ACSR hawk alüminyum iletken olarak Irak Enerji Bakanlığı'na yapmıştır. Ardından Afganistan Kabil'deki bütün Amerikan üstlerinin, enerji sistemlerinin kurulum ve beslemelerini sağlamıştır. Bununla birlikte, Libya ve birçok Türk Cumhuriyetleri'ne direkt yada dolaylı olarak kablo sevk etmiştir. Yine aynı yıl, deposunu İstanbul Hadımköy'de Tem otobanı kenarında Mercedes fabrikası yanındaki Alkop Sanayi Sitesi'ne taşıdı.


Tek işimiz kablo / 2005


Erenler Elektrik, 2005 yılında ticari ünvanında Erenler Kablo Ltd. Şti. ne çevirerek ticari ünvanında tek faaliyet konusu olarak gördüğü kablo ticaretini vurgulamış oldu. Bu sıralarda yapılan kurumsal tasarım çalışmasında Mimar Sinan Üniversitesi ile yapılan işbirliği çerçevesinde, logo tasarımı için öğrenciler arasında ödüllü bir yarışma düzenlendi. Şirketin logosu bu yarışma 1.sinin tasarımı sonucu ortaya çıkmıştır.


2006 yılında Türkiye'nin o zamanlarda ki ilk ve en büyük Toki gelir paylaşımlı Ağaoğlu My World projesinin bütün kablo tedariğini Ağaoğlu firması ve taşeronlarıyla yapılan sözleşmelerle temin edilmiştir.


Yeni Depolarımız / 2007-2010


2007 yılında, yine İstanbul Kağıthane'de faaliyeti durmuş eski bir bakır fabrikasını kablo deposu olarak kiraladık. Yaklaşık 41 000 m² deki bu depoda Türkiye'nin miktarsal ve ürün çeşitliliği bakımından en büyük kablo deposunu hayata geçirdik. Yurt içi ve Yurt dışı bütün partnerlerimizin ihtiyaç duyabileceği ürün gruplarını stoklarımızda çok hızlı ve sürdürülebilir servis kalitesiyle kullanımlarına sunduk. 0,6/1 kv'dan 35 kv'a kadar bütün enerji, otomasyon, data, telekom ve her türlü endüstriyel kablo ihtiyaçları için Erenler Kablo'yu müşterilerimiz için tam bir kablo tedarik merkezi haline getirdik.


2010 yılında, İstanbul İkitelli Depo ve Ardiyeciler Sanayi Sitesinde 5000 m² lik bir arsayı bütün ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tam teşekküllü bir kablo deposu haline getirdi. Yeni depo ile birlikte 10 tona kadar 3 m.lik makaralar kesilebilir ve stoklanabilir hale geldi. Her türlü açık ve kapalı tır ve konteyner yüklemelerinin hızlı ve güvenli bir şekilde yapılabileceği düzenekler inşa edilerek bu anlamda hizmet veren Türkiye'nin en donanımlı ilk kablo tedarik merkezi olmuştur. Bu tarihten itibaren, konusunda Türkiye'nin en yüksek kablo satış cirolarına sahip olan şirketimiz, birçok yerli ve yabancı kullanıcının çalışmak istediği bir tedarikçi olmuştur.


2010 yılında, Paris'te Versay Sarayın'da düzenlenen törenle kablo firması Nexans Kablo'nun Avrupa'daki en yüksek ciro ödülünü Türkiye adına almıştır.


Yurt içi ve Yurt dışı projelerimiz tüm hızıyla devam ediyor... / 2016


2010 yılında, Perpa'da 5.katta bulunan 175 m²'lik ofisimizi, artan satış grafiği ve genişleyen kadromuz sebebi ile 700 m²'lik 2.katta ki yeni ofisimize taşıdık. Erenler kablo, bugün yurt içinde olduğu gibi yurt dışı üreticilerinin de Ortadoğu ve Türk Cumhuriyetleri pazarı için partner olarak çalışmak istedikleri bir firma olmuştur. İtalya, Hırvatistan, İngiltere, Sırbistan, Macaristan, Almanya, Irak, Türkmenistan  partner çalıştığımız ülkelerden bazılarıdır.


Kurulduğu günden beri, tecrübe ve birikimiyle hizmette marka olma anlayışını ilke edinmiş Erenler Kablo dün olduğu gibi bugün ve yarın da partnerlerinin çözüm ortağı olmaya devam edecektir